Údržba a péče sisalového koberce

Velmi důležité je umístění koberce. Přímé sluneční světlo může způsobit zesvětlení barevných vláken, nebo naopak ztmavnutí nebarvených vláken. V tomto případě doporučujeme koberec pravidelně otáčet, aby byla změna barvy rovnoměrná po celé ploše koberce a nebo ho chránit před přímým slunečních světlem.

Doporučujeme suché vysávání. Suché vysávání provádějte pravidelně, tak jako u jiných matriálu, min. 1x týdně vysavačem s vysokým výkonem. U prostor s vyšší frekvencí, s domácími mazlíčky a dětmi je potřeba častější vysávání, 2-3x týdně. Při vysávání je potřeba dát pozor na okraje koberců, aby se v těchto místech neporušila vazba koberce.

Impregnace sisalového koberce. Impregnace tvoří na vláknech koberce neviditelný film, který pomáhá odpuzovat vodu, přispívá ke zpomalení znečištění, snižování vzniku skvrn a jejímu snadnějšímu odstranění. Velmi důležité je používat jen prostředek určený přímo pro tento typ koberců.

Životnost sisalového koberce. Pravidelná péče koberci prodlouží životnost až na 15let. Délka doby životnosti koberce se řídí provozem v místnosti, pravidelnou údržbou, znečištěním vlákna koberce vodou, mastnotou, potravinami nebo domácím mazlíčkem.

Důležité: Nikdy nepoužívejte na sisalový koberec čištění mokrou cestou, nebo mokré šamponování koberce.


Ceník
Kontakt
Čisticí firmy