Čištění židlí

Na jaké typy materiálů je vhodné extrakční čištění?

Tepování – extrakční čištění se může použít na téměř všechny druhy potahových látek používaných k polstrování židlí. Nevhodné materiály pro tento způsob čištění je kůže nebo koženka.

Na jaká znečištění je extrakční metoda vhodná?

Při extrakčním čištění dochází k dokonalému odstranění nečistot, mastnoty, prachu a skvrn od různých druhů potravin na povrchu židle. Nejlepšího výsledku se dosáhne odborným čištěním ihned po vzniku skvrny. Extrační čištění nedokáže napravit odřená místa, skvrny od žvýkaček
a vosku ze svíček.

Jak často doporučujeme čistit?

Všeobecně doporučujeme čištění židlí v domácnosti, kanceláři a restauraci 2x ročně, ale záleží na četnosti používání. Rodina, kde žijí dva dospělí, nebude židle potřebovat čistit tak často jako rodina s malými dětmi nebo domácím mazlíčkem. Pravidelné a včasné čištění prodlouží jejich životnost, vytváří hygienické prostředí a je součástí úklidu každé domácnosti, kanceláře, restaurace i hotelu.

Jak dlouho trvá čištění?

Doba čištění je závislá na velikosti čištěné plochy (sedák, opěradlo) a na míře znečištění. Přibližně kolem 15 min.

Jak dlouho trvá schnutí?

Zde je potřeba vzít v úvahu více faktorů (materiál, ze které je židle vyrobena, teplota v pokoji, větrání a vzdušná vlhkost). Při extrakční metodě se voda ihned z materiálu odsává, takže i vlhkost ihned po čištění je výrazně nízká. Obvykle se doba vysychání pohybuje se okolo 2 – 4 hodin.