Technologie čištění koberců a sedacích souprav

Naše firma se zabývá profesionálním čištěním koberců, sedacích souprav, sedaček, matrací, křesel a veškerého dalšího čalouněného nábytku v Brně a okolí.

Čištění provádíme tzn. extrakčním čištěním za použití pouze vysoce kvalitních profesionálních strojů značky Kärcher. Extrakční metoda je založená na tom, že čisticí roztok (vlažná voda, šetrně a účinně působící čisticí přípravek) je vstřikován do znečištěné tkaniny a následně vysáván zpět. Postup lze dle potřeby ještě opakovat třeba i s použitím pouze čisté vody, která odstraní zbylé nečistoty. Následné dosychání tkaniny probíhá v rozmezí zhruba 2 – 24 hodin v závislosti na druhu tkaniny, okolní teplotě a četnosti větrání v místnosti. Tento princip využívají i stroje firem Wap, Alto, Nilfisk, Cleanfix, Kränzle.

Čím čistíme:

KÄRCHER puzzi 100

Použití: Pro živnostenské použití, převážně pro úklidové firmy, hotely, obchody, pro použití k čištění čalounění v automobilovém průmyslu a pro půjčovny čistících strojů.

Popis: Tento stroj využívá princip nástřiku a extrakce, to znamená že při čištění mokrou cestou se v jednom pracovním kroku nastříká vlažná voda s čisticím prostředkem a vhodnou hubicí se voda ihned vysaje. Tak dojde k uvolnění a odstranění nečistoty během jednoho pracovního kroku. Protože je zbytková vlhkost velmi nízká, je možné podlahy znovu brzy používat.

KÄRCHER puzzi 200

Použití: Pro živnostenské použití i pro použití v domácnostech, na koberce i čalounění.

Popis: Nádrž na čistou vodu s filtrační vložkou umožňuje delší pracovní intervaly a chrání čerpadlo před znečištěním. Kompaktní a robustní kryt z plastu – nárazuvzdorný, odolný proti prasknutí, snadné přenášení. Dvě velká kola pro bezproblémovou přepravu a dvě malá řídící kolečka pro velkou pohyblivost stroje. Tlačítka pro nástřik a odsávání se nachází na horním díle stroje – bezproblémová obsluha. Snadno snímatelný, průhledný sací kryt pro optickou kontrolu, odpěňovací nádržka v krytu k optimálnímu využití nádoby na špinavou vodu. Vyjímatelný modul čerpadlo/turbína uložený v gumovém obložení. Nádrž na špinavou vodu s objemem 9 l. snadno vyjímatelná. Zbytková vlhkost 3 %.

KÄRCHER puzzi 300 S

Použití: Je určen pro profesionální čištění. Tímto strojem lze čistit vše, byty počínaje a středně velkými plochami konče.

Popis: Tento čisticí stroj má větší nádrž na čistou vodu (45l) což umožňuje dlouhý interval čištění. Velká a malá kolečka umožňují snadnou přepravu, velkou pohyblivost a vynikající manévrovací možnosti. Pracovník velmi ocení bezproblémovou obsluhu.

KÄRCHER puzzi 400

Použití: Střední a velké plochy – hotely, restaurace, kongresové sály.

Popis: V kombinaci s kartáčovací hlavou PW 20 dosahuje stroj vysokých výkonů při vysoké kvalitě čištění. Díky objemnějším nádobám a vyššímu výkonu je možno stroj používat při čištění středně velkých a velkých ploch, nebo při dlouhodobějším nasazení.