Jak udržovat a čistit koberce

Doby, kdy koberce pokrývaly celý byt, jsou dávno pryč. Plovoucí a dřevěné podlahy je odsunuly na druhou kolej, ale ve většině domácností se stále používají. Jelikož zakoupení koberce vyžaduje určitou investici je potřeba koberci věnovat pravidelnou péči, aby si udržel svůj vzhled, funkčnost a specifické užitné vlastnosti po celou dobu svého užívání.
Z tohoto důvodu vám nabízíme následující rady:

1. Preventivní údržba

Z důvodu odstranění špíny a vlhkosti používejte ve všech vchodech do domu nebo bytu rohožky. Aby ony sami, plnily svůj účel a nebyly původcem špíny, je potřeba jejich pravidelné čištění.

2. Pravidelné vysávání

Jeden z důležitých bodů v péči o koberec je vysávání. Četnost vysávání závisí na více faktorech např. barevnost (světlost) koberce, materiál koberce, počet dětí v domácnosti apod. Vysáváním zbavujeme koberec hrubých, viditelných nečistot a současně jej provzdušňujeme, proto  je potřeba koberec  vysávat 1x – 2x týdně.  I přes pravidelné vysávání bude koberec jevit známky znečištění a tehdy nastává doba pro profesionální čištění, které hloubkově odstraní nečistoty z koberce.