Často kladené dotazy

Často se při komunikaci s vámi – našimi zákazníky – setkáváme s tím, že se nás ptáte na různé otázky, jak problémům s čistotou vašich koberců a sedaček předcházet. A také, pokud již vzniknou, tak je svépomocí vyřešit. Proto vám nabízíme tento krátký přehled nejčastěji kladených otázek a odpovědí na ně. Doufáme, že vám tento seznam pomůže a pokud vás zajímají další rady, tipy a informace, tak prozkoumejte menu napravo.

Poskytujete vaše služby i mimo Brno?

Samozřejmě, přijedeme za vámi do přilehlých vesnic a městeček v okolí Brna. Za dopravu budete muset zaplatit navíc podle vzdálenost od Brna. Cena se pohybuje od 50.-Kč. Zavolejte, rádi vám předem sdělíme, kolik bude činit příplatek. V Brně je doprava zdarma.

Účtujete si zvlášť za čisticí prostředky?

Neúčtujeme, čisticí prostředky jsou započítané v cenové kalkulaci.

Přizpůsobíte časovým potřebám zákazníka? Je možné objednat službu i na víkend nebo státní svátek?

Samozřejmě, vašim požadavkům vyjdeme maximálně vstříc a zároveň vám můžeme sdělit předpokládanou dobu čištění. K tomu nám postačí orientační představa o rozměrech koberce, velikosti sedací soupravy apod. I o víkendu a státním svátku vám bez příplatku vyčistíme koberec, sedací soupravy, matrace, židle, kancelářské křesla i interiér auta.

Za jak dlouho koberec po vyčištění uschne a můžu jej používat?

Ideální dobu nelze určit, protože ji ovlivňuje více faktorů např:

  • hloubka čištění, kterou volíme podle stupně znečištění
  • materiál, ze kterého je koberec nebo sedačka vyrobena, výška a hustota vlasu
  • teplota v místnosti, větrání a venkovní teplota
  • doporučujeme nechat schnout 4–8 hodin.

Mám obavu, aby se koberec při  čištění nepromočil a nepoškodil dřevěnou podlahu.

Vlhkost u běžných koberců neprosákne až na podlahu. Zkušený pracovník naší firmy zajistí, aby profesionální hloubkové čištění proběhlo v celé délce vlasu, jen po horní stranu koberce, spodní strana základu koberce zůstává suchá.

Nemohou čisticí prostředky koberci nebo sedačce uškodit, např. utvoření žmolků, změnou barvy, vznikem fleků?

Protože používáme kvalitní čisticí prostředky určené na koberce a čalouněný nábytek a správnou technologii čištění je zaručena kvalitní práce s vynikajícími výsledky.

Co znamená čištění extrakční metodou?

V praxi jde o čištění, kdy je čisticí prostředek pod tlakem čerpadla vháněn do čalounění nebo koberce a ihned odsáván zpět do sběrného zásobníku. Protože je tato metoda šetrná, nedochází k opotřebení koberce nebo čalouněného nábytku.

Jak často doporučujete čistit koberce a čalounění?

Jak často čistit koberec a čalounění závisí na více faktorech. V případě dětí, domácích mazlíčků a většího počtu osob žijících v domácnosti doporučujeme koberec vyčistit častěji, a to 2x ročně. Taky světlý odstín koberce vyžaduje častější údržbu. V každém případě doporučujeme nejméně 1x ročně.

Co musím před čištěním koberce z místnosti vystěhovat?

Před čištěním koberce se odstraňují jen drobnější kusy nábytku, které si náš pracovník přesune a drobné předměty, jako je např. lampa, váza a hračky dětí.

Je lepší koberec nebo laminátová podlaha?

Koberec se svými vlastnostmi patří mezi velmi oblíbené podlahové krytiny. Vytváří útulnou atmosféru, snižuje tepelné ztráty, změkčuje podlahu a tlumí prostor. V porovnání s laminátovou nebo dřevěnou podlahou je sice náročnější na údržbu, ale pro jeho neopomenutelné vlastnosti se doporučuje nejen do domácnosti, ale i do kanceláří, hotelů a restaurací.

Jaký je rozdíl mezi sisalovým a perským kobercem?

Hlavní rozdíl je v použitém materiálu na jejich výrobu. Zatímco perský koberec se vyrábí z ovčí vlny, sisalový koberec z vláken agáve sisalové, proto má velmi hrubou povrchovou strukturu. Jelikož jsou sisalové koberce odolné, používají se na chodbách, v domácích a obchodních kancelářích, v místnosti pro fitness a ve vstupních halách. Pro koupelny, WC, kuchyně, sklepy, venkovní terasy apod. není použití těchto koberců vhodné, protože přírodní vlákna sisalu jsou silně hygroskopická, tzn. že přijímají vlhkost. Vystavením vlhkosti, může docházet ke změně vlákna, k možnosti růstu plísní a jeho zvýšenému opotřebení.

Roztoči?

Pokud jste alergičtí na roztoče (obecně to platí i o dalších alergenech), je potřeba o nich vědět více a důsledně se snažit je ze svého okolí odstranit. Roztoči se rádi usídlují tam, kde mají ideální podmínky, tj. je teplo, vlhko a dostatek potravy, kterou mu zajišťují šupinky lidské kůže. Vyskytují se v kobercích, sedacích soupravách, ale nejvíce v posteli a lůžkovinách.

Máte domácího mazlíčka?

Alergie na zvířátko může velmi znepříjemnit vaše soužití s domácím mazlíčkem. Co ale dělat, když zjistíte alergii a nechcete se svého pejska, kočičky nebo jiného zvířátka zbavovat?