Čištění matrací Brno

Čištění matrace:

Matrace se čistí stejným způsobem jako koberce a čalounění. Extrakční čištění matrace vám odstraní hluboko zanesený prach, zvířecí chloupky, skvrny, šupinky kůže, zabraňuje množení roztočů, mikroorganismů a odstraní nepříjemné zápachy, které vznikají při jejich rozkladu. Čištění matrací je nutno nepodceňovat a provádět 2x ročně, u alergiků a astmatiků doporučujeme provádět častěji, a to 4x ročně. Doba schnutí matrace závisí na teplotě v místnosti, větrání a venkovní teplotě. Protože je při čištění voda ihned odsávána zpět do stroje, pohybuje se průměrná doba schnutí matrace přibližně 2-4 hodiny.

Jak vybrat správnou matraci:

Šířka matrace – optimální šířka matrace pro dospělého člověka se doporučuje 90 cm.
Délka matrace – závisí od vaší výšky, tzn. že má být o 20 – 30 cm delší, než vaše ležící tělo.

Volba matrace závisí především na vašem pohodlí a je jedním z nejpodstatnějších aspektů při nákupu. Při volbě tvrdosti je třeba vzít v úvahu především váhu uživatele. Lidé s vyšší váhou by měli dát přednost tvrdším matracím, naopak lidé s nižší váhou si mohou zakoupit matraci spíše měkčí.

Kdy je čas vyměnit matraci

  • pokud se vám dobře nespí, ležení na matraci není pohodlné, člověk se probouzí rozlámaný, s bolestmi zad a nevyspalý;
  • matraci skončila její životnost;
  • důlek uprostřed nebo naopak vyduté boule. Běžné matrace mají životnost přibližně pět let, kvalitnější mohou vydržet i deset let;
  • je dobré mít na mysli, že pokud vydrží materiál, nemusí vyhovovat hygienické  podmínky;

V návodu od výrobce najdete doporučení jak se o matraci co nejlépe starat, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor a jak ji čistit. Každá matrace je jiná a potřebuje individuální přístup, proto dbejte pokynů výrobce a vaše starostlivost o matraci se vrátí v kvalitním a spokojeném spánku.

Náš typ: Hitem jsou kvalitní matrace z přírodních ekologickým a zdravých materiálů, které se doporučují hlavně pro alergiky.