Čištění sedaček, sedacích souprav Brno-Medlánky

NABÍZÍME ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ, SEDAČEK, SEDACÍCH SOUPRAV A MATRACÍ

Telefonická objednávka čištění po celý týden
728 813 952 nebo 731 483 259

Objednávka: Čištění koberců. Čištění sedaček. Čištění interiérů aut.

Půjčujeme čističe koberců v Brně a okolí, více zde.

Sedačka: 80 Kč/místo
Roh sedačky: 80 Kč/místo
Podrobněji: viz ceník
Doprava Brno Medlánky zdarma!

Jedním z účelů koberců je tepelně izolovat podlahu a tím snížit tepelné ztráty v místnosti, změkčení podlahy a taktéž plní ozdobnou funkci. Mimo domácnost mají koberce široké použití ve veřejných prostorách (předpokládaná vysoká zátěž koberců), v čisticích zónách u vchodu do veřejných prostor, jako umělý trávník.

Kobercové příze:

Koberce se vyrábí z mnoha druhů textilních vláken a přízí. Na jednoduché tkané koberce je nejčastěji používaná příze z pevného materiálu jako je  juta nebo kokos. Pro podkladové kobercové tkaniny jsou jako nejvhodnější materiál používané bavlněné a jutové příze. Pro svoji pružnost a rychlé zotavení po působení tlaku je na smyčkové a vlasové koberce vhodná vlna a směsi s vlnou. Přírodní hedvábí se používá k výrobě velmi jemných gobelínů.

V dnešní době se koberce vyrábí téměř výhradně z umělých vláken. Jedná se o staplové mykané příze nebo tvarované filamenty z těchto materiálů. Pro kobercové vzory z mnoha barev jsou výhodnější staplové příze, zatímco u hedvábí je prakticky vyloučeno žmolkování hotového zboží. Materiál se staplové příze se většinou barví.


Podrobný ceník